Képtalálat a következőre: „kréta”(forrás: pixabay.com)

Megjelent a Csokonai ECHO márciusi száma, benne többek közt: a testvériskolánk bemutatása, interjú a leendő 9-es osztályfőnökökkel, valamint Fölker Sára röplabdázóval, művészeti és kadét programok, iskolai rendezvények, s persze ismét sok-sok siker.
Pótfelvételi március 14-én
Szóbeli felvételi beosztása
Iskolai focibajnokság

Iskolai focibajnokság 2009/10

Iskolánk történetében először szervezünk egész tanéven átívelő kispályás futballbajnokságot a 9-12. évfolyamos fiúk számára! Szerencsére az összes osztályban volt kellő jelentkező, így maximális létszámmal, 8 csapattal rajtolhat a bajnokság december 2-án, szerdán.

A mérkőzéseket minden szerdán, a nulladik órában (reggel 7 órától) rendezzük az iskola tornatermében. A felügyelő tanárok: Jakubisz Gábor és Kiss László.

Alapszabályok
A mérkőzések 2×10 percig tartanak, a pályán 4+1 fő vehet részt, de végszükség esetén 3+1 fős csapat is kiállhat. Amennyiben egy csapat nem tud felmutatni 4 játékost, akkor a mérkőzést az ellenfél javára írjuk 5-0-s gólkülönbséggel.

A győztes csapat 3, a vesztes csapat 0 pontot kap, döntetlen esetén 1-1 pont jár mindkét együttesnek.

A bajnokság hét fordulóból áll, mindenki játszik mindenkivel, a végelszámolásnál a több pont szerzett csapat végez jobb helyen. Amennyiben az első három hely valamelyikén pontegyenlőség alakul ki, akkor helyosztóra, illetve döntő mérkőzésre kerül sor, tehát nem a gólkülönbség, és nem az egymás ellen lejátszott korábbi eredmény dönt! A többi helyezésnél a gólkülönbség dönt.

A kapus csak lábbal hozhatja a játékba a labdát (akár gólt is rúghat). A labda csak a kapu mögötti területen van kinn, a bordásfalról visszapattanó labda a játékban marad. Amennyiben mégis elhagyja a játékteret oldalra, akkor nem bedobás következik, hanem a labdát lábbal kell újra játékba hozni.

Egyebek
A mérkőzésekre mindenkit várunk szeretettel, nemcsak a részt vevő futballistákat, hanem osztálytársakat is, akik szurkolótábort biztosíthatnak.

A bajnokság végén az első, a második és a harmadik helyezett csapatok érmet kapnak, és a gólkirály is jutalmazásban részesül.