Házi versenyek

Kincskeresés - találd meg a láda aranyat!

matek házi verseny felsősöknek

Kedves Kincskereső, egy kalandos utazásra hívunk, amelyen néhány térkép és a szerkesztő eszközeid segítségével az arany nyomára akadsz!

A kincskeresés három fordulóból áll. Az utasítások betartása mellett fontos, hogy időben teljesítsd a feladatokat.

A megoldásukhoz használhatsz körzőt, vonalzót, de ha ismered a GeoGebra számítógépes programot, azzal is dolgozhatsz.

Ügyelj arra, hogy a feladatlapokon egyértelműen jelöld, mi a megoldás!

Ha úgy döntöttél, belevágsz a kalandba, kérd az első térképet március 16–ig a matematikatanárodtól!

 




Verseny neve

Időpont

Jelentkezés

Felelős

Gimis fiú /lány foci kupa (műfüves)

Őszi futónap
(szept. 27. )

szaktanároknál

Jakubisz Gábor

Terem dekorálási verseny
minden gimis osztály

folyamatosan, havonta értékelve

 

DÖK, Szabó János

Kódfejtő verseny
9-12. évfolyam

folyamatos

szaktanároknál

Kiss Péter- Korándi Ildikó

Helymeghatározó, „kincskereső” verseny
5-6. évfolyam

folyamatos

szaktanároknál

Tóth Mariann

Geometriai szerkesztések írásban és elektronikusan
7-8. évfolyam

folyamatos

szaktanároknál

Tóth Mariann

Informatika- pc alkalmazások

folyamatos (az első félévben)

szaktanároknál

Belán Beatrix– Miklovicz Katalin

Filmetüd készítés

Dök nap (a filmek bemutatása)

szeptember 15-től a Dök napig

Borbély Edit

Iskolai népdaléneklési verseny

5-12. évfolyam

október 1-november 17.

folyamatosan

Pászti Károly

Fogalmazás verseny

alsó tagozat
I. forduló

 

október

 

De Petris Ágnes

Kincskereső meseverseny I. forduló
2-4. osztály – 4 fős csapatokkal

október eleje

 

Anikó, Dombóvári Erzsébet, Kele Jutka, Gyöngyi, Gali KataAnikó, Dombóvári Erzsébet, Kele Jutka, Gyöngyi, Gali Kata

Illemkódex (viselkedéskultúra verseny)
minden gimis osztály
 I. forduló

október 2. hete

osztályfőnöki órán

osztályfőnökök
Csécs Barnabás

Asztalitenisz veseny

folyamatos

október 15-ig

Pászti Károly


Gyerek-faktor
1-6. évfolyam

 


október végéig

Kuruczné Hudák Judit, De Petris Ágnes, Grünfelder Anikó, Schwirg Eszter, Gyöngyösi Péter

Kincskereső meseverseny
 II. forduló
2-4. osztály – 4 fős csapatokkal


őszi szünet után

 

Anikó, Dombóvári Erzsébet, Kele Jutka, Gyöngyi, Gali KataAnikó, Dombóvári Erzsébet, Kele Jutka, Gyöngyi, Gali Kata

7.évfolyamon biológia és földrajz verseny
I. forduló

november 1. vagy 2. hete

szaktanároknál

Orosz Zsuzsa

7. (és 8) évfolyamon kémia verseny
I. forduló

november 1. vagy 2. hete

szaktanároknál

Gruden Dezső

7. (és 8) évfolyamon fizika verseny
I. forduló

november 1. vagy 2. hete

szaktanároknál

Korándi Ildikó

6. évfolyamon természetismeret
I. forduló

november 1. vagy 2. hete

szaktanároknál

Jósa Erzsébet

5. évfolyamon természetismeret
I. forduló

november 1. vagy 2. hete

szaktanároknál

Miklovicz Katalin

földrajz verseny a gimiben I. forduló

november 1. vagy 2. hete

szaktanároknál

dr. Vass Zoltán

biológia verseny a gimiben
I. forduló

november 1. vagy 2. hete

szaktanároknál

Jósa Erzsébet

Just do it – angol nyelvi verseny
6. és 8. évfolyamon
I. forduló


november 2. hete


szaktanároknál


Hughes Márta

Vers- és prózamondó: 5-8 évfolyam

november 27.

szaktanároknál

Borbély Edit

Vers- és prózamondó: 9-12.  évfolyam

november 27.

szaktanároknál

Csécs Barnabás

Fogalmazás verseny

alsó tagozat

II. forduló

december

 

De Petris Ágnes

Helyesíró verseny:
 5-8.évfolyam

december 4.

szaktanároknál

Kutas József

Helyesíró verseny:
9-12. évfolyam

december 4.

szaktanároknál

Csécs Barnabás

7.évfolyamon biológia és földrajz verseny
II. forduló

december 2. hete

szaktanároknál

Orosz Zsuzsa

7. (és 8) évfolyamon kémia verseny
II. forduló

december 2. hete

szaktanároknál

Gruden Dezső

7. (és 8) évfolyamon fizika verseny
II. forduló

december 2. hete

szaktanároknál

Korándi Ildikó

6. évfolyamon természetismeret
II. forduló

december 2. hete

szaktanároknál

Jósa Erzsébet

5. évfolyamon természetismeret
II. forduló

december 2 . hete

szaktanároknál

Miklovicz Katalin

földrajz verseny a gimiben II. forduló

december 2. hete

szaktanároknál

dr. Vass Zoltán

biológia verseny a gimiben
II. forduló

december 2. hete

szaktanároknál

Jósa Erzsébet

Mindenki másképp csinálja – országok, szokások – nyelvi verseny 9-12. évf.
I. forduló


december 16.


szaktanároknál


Szabó Zsuzsa
Fazekasné Fally Mária

Helyesírás verseny
1-4. évfolyam

január

 

Kalász Béláné, Salamonné Simonffy Zita

Matematika verseny
1. évfolyam
I. forduló

január vége

 

Závoti Mária

Illemkódex (viselkedéskultúra verseny)
gimis csapatverseny
 II. forduló

január 22.
(a Magyar Kultúra Napján)

 

osztályfőnökök
Csécs Barnabás

Fogalmazás verseny

alsó tagozat

III. forduló

 


február

 


De Petris Ágnes

Let’s read it – angol nyelvi verseny 6. és 8. évfolyam II. forduló


február első hete


szaktanároknál


Juhász Tímea

Szépkiejtési verseny
 5-8. évfolyam

 

február 5.

szaktanároknál

Bédi János

Szavalóverseny
 1-4. évfolyam
 I. forduló
(osztályverseny)

február vége

 

Szilva Istvánné – Dombovári Erzsébet

Komplex verseny I.

forduló
(osztályszintű levelezős verseny)

február közepe

szaktanároknál

Jósa Erzsébet

Ország – város

vetélkedő
1-4. évfolyam

február-március

 

Járai Attila

Gyerek-faktor elődöntő
1-6. évfolyam

március

 

Kuruczné Hudák Judit, De Petris Ágnes, Grünfelder Anikó, Schwirg Eszter, Gyöngyösi Péter

Kreatív ruhatervezés
5-10. évfolyam

március 17.  I. forduló
március 20.  II. forduló

szaktanároknál

Szabó János

Mindenki másképp csinálja – országok, szokások – nyelvi verseny 9-12. évf.
II. forduló

március 24.

szaktanároknál

Csapi Edit
Burdza Judit

Nyelvi csapatverseny
5-8. évfolyam

március 25.

szaktanároknál