Tanáraink, Miklovicz Katalin és Sándor Zsolt vezetésével ismerkedhettek meg középiskolás és nyolcadikos tanulóink a kortárs magyar képzőművészet egyik legnevesebb alkotójának munkásságával.
Az 1952-ben született Munkácsy Mihály-díjas Bukta Imre - budapesti és szentendrei kitérő után – két évtizede költözött vissza Heves megyei szülőfalujába, Mezőszemerére, s ez a község vált műveinek fő ihletforrásává. A magát mezőgazdasági művésznek nevező Bukta eszköztárát ugyanis a paraszti kultúrából meríti, s alkotásai szociológiai pontossággal mutatják be napjaink vidéki Magyarországának világát – sem idealizáltan, sem tragikusan, hanem hitelesen. Festményei a figurális és az absztraháló ábrázolásmód izgalmas elegyei, melyek rabul ejtik a szemlélőiket, de kifejezőeszközként használja az olyan modern műfajokat is, mint a videó installáció vagy a konceptuális művészet.
A kiállítás megtekintésével az volt az egyik célunk, hogy Bukta Imre alkotásaival közelebb hozzuk diákjaink számára a kortárs művészetet, s reméljük, ennek a programnak lesz még folytatása.